+380635156340 +12056074149    
Working time: from 9:00 a.m. to 6:00 p.m. Kyiv Ukraine time
Saturday, Sunday - day off
Basket is waiting
Choose any offer

Релокація виробничих підприємств подалі від «прильотів» - програма релокації бізнесу

09.04.2022

Релокація виробничих підприємств подалі від «прильотів» - програма релокації бізнесу

Офіційна назва документа – Розпорядження Кабінету Міністрів № 246-р від 25 березня 2022 року «Про затвердження плану невідкладних заходів з переміщення у разі потреби виробничих потужностей суб’єктів господарювання з територій, де ведуться бойові дії та/або є загроза бойових дій, на безпечну територію».
Для участі в програмі переміщення заповніть заявку тут: https://bit.ly/37a5ZyG
Reform Support Team MРineconomy розпочала роботу за цим напрямом майже місяць назад.
Працюємо спільно з Мінекономіки, якому допомагали з кол-центром і логістикою, оскільки маємо технічну можливість і досвід, також узяли на себе роботу на місцях.
Особисто зустрічаємося з ОВА, місцевою владою в областях, придатних для релокації, перевіряємо заявлені майданчики на їхню фактичну придатність, співвідносимо із заявками, що надійшли.
Проте є багато нюансів. Не все може встигнути влада, і, як виявилося, верстати легше перевезти, ніж людей, – працівники слідувати за обладнанням не завжди готові. Часто власники та менеджмент вагаються та постійно відкладають рішення.
З 27.03.2022 р. сфокусувались на допомозі з переїздом із підконтрольної частини Донецької та Луганської областей до Дніпра та Кіровоградської області.
Зараз для успішної релокації викристалізувались 4 важливі пункти:
Замовлення.
Якщо виробництво втратило основних замовників, клієнти припинили свою діяльність у зв’язку з війною, активи окуповано, то власники не бачать сенсу рятувати обладнання.
У довгостроковій перспективі таким виробництвам можна допомогти. Багато бізнесів та споживачів відмовляються від російського імпорту, отже, саме врятовані виробництва мають зайняти ці ніші.
Допоможе, якщо влада країн-партнерів поділиться даними про товари та послуги, які вони закуповували в агресора: відкриє митні бази за цими закупівлями з інформацією про ціни, номенклатуру та покупців.
У короткостроковій перспективі важливо швидко вивезти виробництва з-під ударів ракет та артилерії, особливо якщо це машинобудування, легка й харчова промисловість, яка може працювати на потреби Міноборони.
Логістика.
Помилковою є думка, що переміщення не можна починати, поки немає остаточно визначеного підходящого майданчика. Існує можливість буферної релокації до критих приміщень Полтавської, Кіровоградської, Дніпропетровської областей, щоб потім ретельно шукати постійне місце.
Це набагато ближче, ніж до західної частини України. Автотранспорт швидко доставляє обладнання, а далі безкоштовно транспортує Укрзалізниця.
Безкоштовне перевезення здійснює Укрпошта. Діє система відшкодування для тих, хто переїхав власними силами, – приблизно 40 000 грн за вантажівку 20 т.
Транспорт отримує перепустки для більш зручного перетину блокпостів.
Обігові кошти.
Уряд уже робить кроки в цьому напрямі й розробляє систему гарантій для таких підприємств, щоб вони могли скористатися програмою «0-5-7-9». Українське підприємство може отримати кредит до 60 млн грн під 0%. За даними Мінекономіки на 06.04.2022 р., з початку війни позики від державних банків на загальну суму 1,1 млрд грн отримали 826 бізнесів.
Розселення працівників.
ОДА та ОТГ допомагають знайти місця для розміщення працівників, також існують технічні можливості для зведення швидкого тимчасового житла.
Колеги з команди, оглядаючи майданчики, знаходили комплексні варіанти: промислові приміщення разом із пустими гуртожитками, в яких є всі умови для життя, навіть пластикові вікна. Тому цей пункт також має рішення.
Пріоритетом для програми вважаємо не кількість, а якість.
Останні два тижні ресурси команди було спрямовано на переміщення підприємств Луганщини та Донеччини зі значними основними фондами та актуальною для воєнного та післявоєнного часу специфікою виробництва.
Пройшов цей досвід двічі: у 2014 році разом із компанією Corum Group – переїзд із Донецька, зараз – переїзд сімейного бізнесу з Новодружеська Луганської області до Олександрії на Кіровоградщині.
Закликаю дбати про безпеку, не боятися пройти цей шлях і приймати рішення швидко, щоб відновлювати виробництво та запускати бізнес у безпечному місці.

Ось тут подробиці, як можна евакуювати виробництво з допомогою КМУ:

https://www.facebook.com/2402073693372620/posts/3216998288546819/

В
ідомості взяті з офіційної fb сторінки пана Дениса Шемякина, директора з реформ та підтримки Міністерства Економіки України: https://www.facebook.com/permalink.php?story_fbid=5473961839300343&id=100000597423182 
Would you liketo leave your feedback?

captcha

    Catalog of trademarks

  • Levantin design
  • Olga Radionova ART